חייבת למחוק את שמי מהחוזה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ימית

  נשלח ע"יימית 09:13, 9 באוגוסט 2015

  חתמנו על חוזה לרכישת דירה וכבר חלק מהמשכנתא הועברה לידי המוכר. עקב סיבות כאלה ואחרות החלטנו להתגרש. כאשר התייעצתי עם העו"ד ושאלתי אם אני יכולה למחוק את שמי מהחוזה. (בעלי לטענתו הביא לבד את ההון העצמי בעזרת אמא שלו ואני לא הבאתי כלום ולכן הוא רוצה לקחת את הדירה + משכנתא על שמו) העו"ד ענה לי שבלתי אפשרי למחוק את שמי מאחר וזו הפרת חוזה ונתחייב לשלם 10 אחוז מערך הדירה. מה אפשר לעשות במקרה כזה לפי חוק המקרקעין בלי לשלם 10% מערך הדירה??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  10:51, 10 באוגוסט 2015

  החוזה שנחתם שריר קיים ומחייב. ניתן לחתום על הסכם בינך לבין בעלך שבמסגרתו הוא נוטל על עצמו את התחייבויותייך. עוה"ד אשר ילווה אותך בהליך הגירושין צריך להיות מודע לעניין ולטפל גם בו. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.