• 16 באוגוסט 2015

יפוח חלל טכני לבית משותף.

מתחת לדירתי יש חלל טכני בו מצויה כל צנרת דירתי. בעל הדירה שמתחתי סיפח את החלל הזה לדירתו ובכך בעצם הכניס את כל צנרת דירתי לתוך ביתו. בנוסף כיסה את הצנרת בתקרת גבס כך שלא תראה ותפגע במראה החלל שכאמור הוסב לחדר מגורים. כל זה למרות התנגדותנו. זה לא הפריע לשכן לפנות לבית משפט השלום והמחוזי ולתבוע אותנו על רטיבות בחלל זה. כמובן שבית המשפט דחה את תביעתו בפסק הדין מלפני כמה חודשים. מיד לאחר מכן פנה השכן לבית משפט לבתים משותפים עם אותה תביעה, מנסה את מזלו שאולי הפעם יצליח לו. [הנני לציין כי שני מהנדסים שמונו מטעם בית המשפט ציינו כי חלל טכני זה אמור גם לספוח מי גשמים או מכל מקור אחר, וכי חלל זה בנוי ללא איטום לשם כך. ]
    השופט בבית משפט לבתים משותפים החליט לקבל שוב חוות דעת של מהנדס מטעם בית המשפט אך השכן לא הסכים והביא מהנדס מטעמו.
    שאלותי: 1. מה הסטטוס של חלל זה בתביעה זו? האם יש סיכוי בכל זאת שבית המשפט יראה בו חלק מדירת השכן?[הנני לציין שחלל זה צמוד אך ורק לדירתי ולדירת השכן ואנחנו מעולם לא הסכמנו לשימוש בחלל זה ולסיפוחו. גם לא חתמנו על שום מסמך בקשר לכך. ההיפך, התנגדנו נחרצות לכך]
    2.מה צריכה להיות עמדתי הפעם? האם פסיקת בית המשפט השלום לא מספיקה לי? או שאני צריכה שוב להכנס להוצאה כספית להביא מהנדס לריטואל קבוע וצפוי מראש ?

16 באוגוסט 2015
  • מנהל הפורום יגאל מירון, עו"ד 18 באוגוסט 2015

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין סיפוח חלל טכני

היה עלייך לטעון כטענה מקדמית שקיים 'מעשה בית דין' - כלומר שישנה כבר הכרעה שיפוית בתביעה ולכן אין לה מקום כלל. נסי להגיש אפילו עכשיו בקשה ל'דחייה על הסף' מחמת כל האמור. מדובר בטענה משפטית פרופר ואני ממליץ להסתייע בעו"ד. יגאל מירון, עו"ד

18 באוגוסט 2015
    • 18 באוגוסט 2015

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין סיפוח חלל טכני

אני מודה לך מאוד תשובתך. זה עזר לי מאוד.

תבורך על הפורום שהקמת.

יום טוב

תמי

18 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?