יפוח חלל טכני לבית משותף. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 14:21, 16 באוגוסט 2015

  מתחת לדירתי יש חלל טכני בו מצויה כל צנרת דירתי. בעל הדירה שמתחתי סיפח את החלל הזה לדירתו ובכך בעצם הכניס את כל צנרת דירתי לתוך ביתו. בנוסף כיסה את הצנרת בתקרת גבס כך שלא תראה ותפגע במראה החלל שכאמור הוסב לחדר מגורים. כל זה למרות התנגדותנו. זה לא הפריע לשכן לפנות לבית משפט השלום והמחוזי ולתבוע אותנו על רטיבות בחלל זה. כמובן שבית המשפט דחה את תביעתו בפסק הדין מלפני כמה חודשים. מיד לאחר מכן פנה השכן לבית משפט לבתים משותפים עם אותה תביעה, מנסה את מזלו שאולי הפעם יצליח לו. [הנני לציין כי שני מהנדסים שמונו מטעם בית המשפט ציינו כי חלל טכני זה אמור גם לספוח מי גשמים או מכל מקור אחר, וכי חלל זה בנוי ללא איטום לשם כך. ] השופט בבית משפט לבתים משותפים החליט לקבל שוב חוות דעת של מהנדס מטעם בית המשפט אך השכן לא הסכים והביא מהנדס מטעמו. שאלותי: 1. מה הסטטוס של חלל זה בתביעה זו? האם יש סיכוי בכל זאת שבית המשפט יראה בו חלק מדירת השכן?[הנני לציין שחלל זה צמוד אך ורק לדירתי ולדירת השכן ואנחנו מעולם לא הסכמנו לשימוש בחלל זה ולסיפוחו. גם לא חתמנו על שום מסמך בקשר לכך. ההיפך, התנגדנו נחרצות לכך] 2.מה צריכה להיות עמדתי הפעם? האם פסיקת בית המשפט השלום לא מספיקה לי? או שאני צריכה שוב להכנס להוצאה כספית להביא מהנדס לריטואל קבוע וצפוי מראש ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:29, 18 באוגוסט 2015

  היה עלייך לטעון כטענה מקדמית שקיים 'מעשה בית דין' - כלומר שישנה כבר הכרעה שיפוית בתביעה ולכן אין לה מקום כלל. נסי להגיש אפילו עכשיו בקשה ל'דחייה על הסף' מחמת כל האמור. מדובר בטענה משפטית פרופר ואני ממליץ להסתייע בעו"ד. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 08:41, 18 באוגוסט 2015

  אני מודה לך מאוד תשובתך. זה עזר לי מאוד.

  תבורך על הפורום שהקמת.

  יום טוב

  תמי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.