הצמדת רכוש משותף בהתאם לחלק יחסי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 17:53, 19 באוגוסט 2015

  בין הדירה שלי לדירה של השכן ישנו שטח משותף כ- 10 מ"ר שהוא חלל כלוא בתוך ארבעה קירות שאין אליו גישה. כעת אנו מעוניינים לפרוץ פתח לחלל זה והצמיד את החלל הזה כמחסן לדירות שלנו באישור השכנים. השאלה היא האם החלוקה בינינו של השטח הזה צריכה להיות לפי החישוב חצי חצי (5 מטר לכל אחד) בגלל שזה שטח משותף שנתון בין שתי הדירות, או לפי חישוב של החלק היחסי ברכוש המשותף ולמי שחלקו ברכוש המשותף גדול יותר זכאי בהתאמה לבנות על חלק גדול יותר? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  12:52, 20 באוגוסט 2015

  אם הבנתי נכון מדובר בהפיכת שטח מ'רכוש משותף' ל'הצמדה משותפת'. אין כללים בעניין זה. לרוב, השיתוף הוא ביחס שווה בין השותפים. בכל מקרה - לצורך תיקון הרישום של הבית המשותף, יהיה עליכם להסכים על היחס. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 13:35, 20 באוגוסט 2015

  שלום,

  לא מדובר בהצמדה משותפת אלא אנחנו מעוניינים כל אחד מהכיוון שלו לפתוח פתח לחלל הסגור הזה מתוך הדירה ולחלק אותו בינינו באמצעות קיר חוצץ (קיבלנו הסכמה מהשכנים) , דהיינו שני החלקים יוצמדו כמחסנים בפני עצמם כל אחד לדירה אחרת. האם גם במקרה הזה אין זכות לדרוש חלוקה לפי חלק יחסי?

  תודה רבה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:39, 23 באוגוסט 2015

  רוח טובה עדיפה על עוד חצי מ"ר. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.