שאלה טכנית לא קלה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 07:55, 23 באוגוסט 2015

  הסיפור הוא היסטורי עם תוכן חדש : 1949 לאחר שהסבא והסבתא עלו מצפון אפריקה בזמן שיחרור כפר ערבי מלחה בירושלים המדינה בשם מנהל מקרקעין נתן סוג של וילה ערבית במדידה לא מדויקת שנקבע 130 מ''ר , הסבא וסבתא שילמו מאוחר יותר למינהל בין 1500 לירות ל2000לירות עבור כול חדר בוילה הערבית בכפר מלחה בירושלים נרשמו בטאבו במינהל, אלה נפטרו הוצאה צו ירושה לחמישה אחים שמתוכם לכול אורך חייו אח אחד נשאר לגור בדירת הסבא וסבתא , בשנת2000 בשיתוף עם מנהל מקרקעין ירושלים ועו''ד שהיה מטעם האחים הנותרים האח שגר בדירה בירושלים חילק 1/4 תשלום וקנה את זכויות הירושה מהאחים !,ונרשם לבדו בטאבו במינהל בשנת 2014 בעקבות תוכניות של המינהל או דרישה של האח נעשתה סקירת שמאי מקרקעין ו צילומי אויר לשטח בירושלים והשטח עלה במקום 130 מ''ר ל237 מ''ר , המינהל הגיש תביעה משפטית נגד האח והפסיד ניתנה פסיקה ב 15-7-2015 לטובת האח הגר בירושלים פס''ד תצהירי , השאלה שלי : האם היום יש עילה להביא את האח שגר בירושלים למשפט בגין שיפוי והשלמת תשלום על ההפרש בשטח של 107 מ''ר נוספים ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  09:07, 23 באוגוסט 2015

  השאלה אינה טכנית אלא משפטית ובהיעדר נתונים מלאים לא ניתן להשיב. בכל מקרה, הפורום נועד לתשובות כלליות ולכם נדרש יעוץ פרטני. פנו להתייעצות. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.