דירה על קרקע של קק"ל-היוון וחכירה: - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ח.

  נשלח ע"יח. 21:55, 23 באוגוסט 2015

  דירה על קרקע של קק"ל-היוון וחכירה: "בבעלותי" דירה בבית משותף בכפר סבא. למעשה אני רק חוכר לדורות בדירה שהקרקע היא של קק"ל. דמי החכירה הוונו לפני הרבה שנים. לפי נסח הטאבו החכירה מסתיימת ב 3/2017. מה יקרה אז? האם קק"ל יפנו אלי בבקשה להוון בשנית דמי חכירה/ לשלם דמי שכירות חודשיים או שאני צריך לפנות אליהם בבוא המועד? לכמה זמן מהוונים ? 49 שנה או האם אפשר להוון לתקופה קצרה יותר ? האם ניתן להעריך כבר כעת כמה אצטרך לשלם כדי להוון שוב או כמה אצטרך לשלם שכר דירה לקק"ל בהעדר היוון ? תודה על כל תשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:32, 27 באוגוסט 2015

  התיק מנוהל אצל רשות מקרקעי ישראל ויש לפנות אליהם לצורך חידוש יובל חכירה. את הטופס שתקבל אצלם יש להחתים במשרדי מיסוי מקרקעין ולהגיש ללשכת רישום המקרקעין (טאבו). החידוש לא כרוך בתשלום וניתן לפנות כבר (למרות שיש עוד שנה וחצי לחכירה הקיימת). בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.