בית משותך בת"א שבו גרים 2 דיירים בלבד - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 14:42, 4 בספטמבר 2015

  אני פונה בשם חמתי שגרה בתל-אביב מעל 40 שנה ,אלמנה מעל גיל 70 , לפני כ 3 שנים נמכרה דירה בקומה ראשונה בבית משותף ,קומה ראשונה והיא גרה בקומה שנייה , בעל הנכס השכיר לדיירים (חיילים ) , מאז השינוי בעל הנכס מתנכל לחמתי (במכוון כדי לייאש אותה ולמכור לו גם את הדירה שלה ) , מאז רק חמתי מטפלת ומשלמת עבור הרכוש המשותף ואין הם מוכנים להשתתף בכל הוצאה , איך אפשר לטפל במצב הנתון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:19, 8 בספטמבר 2015

  הואיל ומדובר בבית משותף רשום, עניין ההשתתפות באחזקת הרכוש המשותף מוסדר בתקנון המוסכם ובהיעדרו בתקנון המצוי שמופיע בחוק המקרקעין. לפעמים איון מנוס אלא למצות את הזכויות (מול חובות הצד האחר) בהליך משפטי. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.