שינוי בקיר לבני זכוכית משותף בין מרפסות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יורי

  נשלח ע"ייורי 22:44, 6 בספטמבר 2015

  בעת גמר בנייתו בניין נבנה כך שבין כל 2 מרפסות שכנות ישנה מחיצה של קיר לבני זכוכית של כ 2מטר על 2 מטר .דייר אשר רכש דירתו במצב זה מתכון להניח קיר גבס ע"ג הצד של של קיר הזכוכית כ 15 שנים לאחר הרכישה. טענתו היא "צנעת הפרט ".הוא מתכוון לעשות זאת מבלי לבקש אישור מהדייר השכן ,ולמרות שהשכן הודיע לו על התנגדותו בכתב. המתנגדות נובעת בגלל בנזק לניראות קיר לבני הזכוכית בצד הלא מכוסה .יש כאן למעשה פועלה בניגוד לסעיף 2 (א) 2(ב) לתקנון המצוי.כמענה למכתב ההתנגדות של השכן עו"ד מטעם הדייר המתכנן כיסוי בלוח גבס אף הודיע שהדייר שלו יחל בעבודות תוך 7 ימים . כיצד פועלים נכון במקרה כזה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:28, 8 בספטמבר 2015

  אין באמור כדי להכניס את השכן לגדר מפר של הסעיפים אליהם הפנית. נבון, שקול ואפקטיבי יהיה לדאוג לכך שמבחינת הנראות מהכיוון שלך לא תהיה פגיעה - קרי: יצירת שכבה/מחיצה שתיראה אחידה מהכיוון שלך. פניה מנומסת תהיה יעילה ומועילה יותר מהתנצחות. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 16:36, 8 בספטמבר 2015

  הפתרון שלך לא פותר את בעיית מניעת כניסת האור דרך קיר לבני הזכוכית .מי שרוצה פרטיות יכול לבנות לעצמו סוכך ויוכל להשתמש בו כשהוא נמצא במרפסת .הלא לבני הזכוכית לא שקופים וגם הסתדר במשך 16 שנים כך .ההתנהגות שלו כוחנית ואגב זו גם תשובת היועצים המשפטיים של האגודה לתרבות הדיור.שנה טובה ותודה על התשובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.