תוספת בניה בבית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 07:43, 9 בספטמבר 2015

  1. חלק מהדיירים בבנין מתכננים תוספות בניה(חדרים ומרפסת). דיירים אחרים בבנין לא מעוניינים בתוספת המתוכננת או שמוכנים לקדם רק חלק ממנה(מרפסת). מהו ההליך המשפטי שעל המתנגדים לנקוט כדי לשמור על זכויותיהם בבנין המשותף? מיהו הגורם המוסמך לעצור את תוכנית וביצוע הבניה ולהגן על הזכויות של כל הדיירים בבנין? באיזה שלב רצוי ואפשרי שהמתנגדים לתוכנית הבניה ולבניה, יפנו למפקח על בתים משותפים להגיש התנגדות לתוכנית/לבניה, במטרה לשמור על זכויותיהם בבניין המשותף? 2. אישור וביצוע תוספות בניה לחלק מהדירות בבנין המשותף יגרום לשינויים ברכוש המשותף ובזכויות הבניה בבנין. מהם תשלומי האיזון המקובלים ולפי איזה פרמטרים הם ניקבעים? באיזה שלב אפשר וצריך לדרוש את תשלומי האיזון ובפני מי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:53, 9 בספטמבר 2015

  התנגדות מחמת טיעונים תכנוניים יש להגיש לועדה לתכנון ולבניה. התנגדות מטיעונים קניינים יש להגיש כתביעה למפקח על רישום המקרקעין או לבית מפשט השלום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.