העברת זכויות דירה לילדים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שיר

  נשלח ע"ישיר 12:13, 10 בספטמבר 2015

  שלום, עלתה הצעה להעביר את זכויות דירת הסבתא לילדיה ואח"כ לנכדים הבוגרים. וזאת מכיוון שלא הספיקה למכור את דירתה הקודמת כשקנתה חדשה. השאלה היא מה המשמעות אם כל נכד יקבל 1/6 אחוז מהזכויות בדירה . כלומר, היות שהנכדים בוגרים (מעל 20), האם הם עלולים להיפגע מבחינת זכויות, מיסים וכדומה? אודה מאוד לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:46, 16 בספטמבר 2015

  אני מניח שמדובר בעסקת מתנה. הצאצאים המקבלים יחוייבו במס שבח בשיעור שליש ממה שהיו משלמים אילו היה מדובר בעסקה בין מוכר מרצון לקונה מרצון. שישית משמעה כ- 17% בדירה ולפי הוראות המיסוי כיום חלק זה לא נחשב לדירה בהיבטים של רכישת דירה נוספת או מכירת דירה אחרת. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.