פיצוי מוסכם בשל אי דיווחי המוכר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאת שטרום

  נשלח ע"יליאת שטרום 19:55, 10 בספטמבר 2015

  1. האם מוכר שלא דיווח על הצפות שאירעו בבניין טרם המכירה הדבר גובל בהפרה יסודית בשל חובת הדיווח על דברים מהותיים ? לטענתו המדובר בתחזוקה לקויה ולכן לא דיווח שכן דבר שכזה אינו ליקוי בבניין עליו יש לדווח. 2. בחדר שירותים שנה אחר שנה יש לנו נזילה ומבדיקה שערכנו ואף אישר המוכר מה שלא עדכן בזמן המכירה הייתה גם לו נזילה באותו מקום אבל שנגרמה מבעיה אחרת ומאחר וזה היה בזמן שבין הקניה של הדירה למסירתה די שתיקן ולטענתו לא היה צריך לדווח. אודה לדעתכם מעט בהרחבה ברשותכם בעניין שמאוד מטריד את מנוחתי,נראה לי שמדובר בהפרה יסודית שבגינה ניתן לתבוע את הפיצוי המוסכם. חג שמח.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:49, 16 בספטמבר 2015

  פיצוי מוסכם עשוי להיות משולם כאשר ישנה הפרה יסודית. איני יודע מה הצהיר המוכר ומה הצהרתם אתם הקונים. כעקרון - יתכן שהסתרת מידע תתפרש כהפרה יסודית. המבחן הוא מבחן שבדיעבד והוא תלוי שופט ותלוי הצגת הדברים ע"י הצדדים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.