רישום דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • Time2market

  נשלח ע"יTime2market 10:55, 13 בספטמבר 2015

  שלום רב, אני גרוש מזה כ10 שנים. במסגרת הסכם הגירושים העברתי את החלק בבעלותי בדירה המשותפת לילדי .וכמו כן חתמתי על יפוי כח בלתי חוזר לביצוע הפעולה הנ"ל ואין לי כל דירשה או זכויות בדירה הנ"ל למעט מה שסוכם לגבי הילדים. (העברת הנכס ע"ש גרושתי עד יגיעו הילדים לגיל 18.) היום אני מעוניין לרכוש דירה עם בת זוגתי . גרושתי לא העבירה את הדירה על שמה - והיא עדיין רשומה על שנינו. 1.מה עלי לעשות על מנת להימנע מתשלום מס כדירה שניה כי בפועל הדברים כך (אני מעוניין לרכוש דירה על שמי ושם בת זוגתי) 2.במידה והדבר לא אפשרי ואני מעוניין לרשום את הדירה על שם בת זוגתי האם נוכל לקחת משכנתא על שם שנינו ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:10, 16 בספטמבר 2015

  המבחן הוא מבחן כפול ועובדת הרישום אינה בהכרח מכשול אם תוכל להראות שהעברת הדירה ממך לגרושתך היא מעשה אמיתי. ככל שאכן העברת את זכויותיך אפילו לא הסתיים הרישום, אינך נחשב בעליה. מאידך - חשוב להסביר את הדברים לרשויות המס משום שהרישום אצלם יכול להיות לא עדכני. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.