רישום בחוזה קנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לנה

  נשלח ע"ילנה 13:37, 17 בספטמבר 2015

  שלום, חמתי קנתה דירה מגורים לפני כ 20 שנה. במעמד הקנייה- רשומים כבעלי הדירה הם חמתי ובעלה, סבא של חמתי ואמא שלה. הסבא והאמא לקחו חלק עבור המשכנתא אולם לא שילמו מעולם את המשכתנא אלא חמתי ובעלה שילמו את כל תשלומי המשכנתא. הסבא נפטר ואת חלקו ירשה חמתי (יש אישורי נוטריון וכל הנדרש). כעת, אמה של חמתי עושה בעיות ומאיימת בכך שאת חלקה בדירה תעביר על שם מישהו, מבחינתה אפילו חסר בית כלשהו. היא לא מסכימה למכרית הנכס ולא נותנת לבצע שום שינוי בו. האם מבחינה חוקית היא יכולה לעשות כך? האם ישנה אפשרות, להעביר עם שם חמי וחמתי את הנכס הרי הם אלו ששילמו את כל התשלומים וניתן להוכיח זאת. תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:16, 20 בספטמבר 2015

  הטענה שלמשלמי המשכנתה יש חלק יותר גדול בדירה תהיה נכונה רק אם הם 'שמו' יותר כסף מהאחרים. אם כל צד שילם רבע אז מקורות המימון ועלות המימון אינה רלוונטית. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.