מס רכישה/שבח בין בני זוג - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 10:25, 20 בספטמבר 2015

  שלום, שאלה טיפה מסובכת...: בן זוגי ואני חיים בדירה משותפת שרשומה על שם שנינו בטאבו. כרגע אנו בתהליך פרידה, ובן זוגי רוכש ממש השבוע דירה על שמו, בנפרד ממני, כאשר הדירה הנוכחית תועבר כולה על שמי. אנחנו טרם קיומו של הסכם פרידה משפטי, אני צופה שזה יקח כחודשיים עד שיהיה בידינו הסכם מאושר. יש ביננו שיתוף פעולה מלא ואמון. מה הקונסטלציה הכי "חסכונית" לנו מבחינת סידורי רישום מול הטאבו? (קודם להעביר את הדירה הנוכחית על שמי - עוד לפני הרכישה שלו? / האם זו נחשבת דירה שניה שלי כיון שמחצית כבר רשומה על שמי? האם עלינו לדאוג לאחד משני הרישומים בדחיפות ואם כן איזה מסמכים נדרשים?), תודה, סימה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:18, 20 בספטמבר 2015

  העברה כזו היא חריג מיוחד ואינה ארוע מס. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.