מכר דירה שרובץ עליו עיקול - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רויטל

  נשלח ע"ירויטל 08:42, 22 בספטמבר 2015

  שלום וברכה אני התגרשתי מבן זוגי, ולנו יש דירה משותפת (בניין רכוש משותף -שרשום על חברה משכנת) הדירה לא רשומה בטאבו \אך כן רשום זכויות בדירה במקרקעין על שמי ושם גרושי, בתקופה שנפרדנו לא בוצע טאבו בדירה ,ועכשיו לאחר שהדירה נמכרה לצד שלישי דרך פירוק שיתוף ופס"ד בימ"ש, ושילם הקונה/צד שלישי סכום מסויים על חשבון, נותר להעביר סכום כסף דרך משכנתא של הקונה, אך הבנק של הקונה/צד שלישי לא רוצה להעביר את הכסף ללא שיקבל את הטאבו . ועכשיו במהלך הניסיון לרשום דירה בטאבו מתברר כי רובץ עיקולים על הנכס/הדירה ולא ניתן להעביר טאבו (אחד מבין העיקולים זה עיקול מזונות והשאר זה חובות של הגרוש) שאלתי: מה העניין אומר מבחינה חוקית להמשך הטיפול וקידום העניין!!!!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:38, 24 בספטמבר 2015

  ניתן לסלק עיקולים בסכומים שמגיעים לגרוש. את העיקול בגין מזונות שאת הבאת לרישומו את יכולה לבקש למחוק. כל עוד העיקולים נמוכים ממחצית שווי הדירה, לא אמורה להיות בעיה. עוה"ד המטפלים בעסקה לבטח יודעים כיצד להתגבר על המכשול. בהצלחה, עו"ד יגאל מירון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.