קניית מקרקעין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • קונה פוטנציאלי

  נשלח ע"יקונה פוטנציאלי 11:10, 4 באוקטובר 2015

  שלום רב רציתי לברר לגבי רישום בטאבו , אני קניתי שטח מקרקעין מX אדם ונכרת בינינו הסכם מכר במקרקעין ואני מעוניין לרשום את השטח על שמי בטאבו , השאלה שלי כשהוצאתי את נסח הטאבו של השטח ראיתי שהמקרקעין שרכשתי רשומים על שם אביו של X המוכר , והשאלה שלי האם המקרקעין צריכים תחילה לעבור על שמו של המוכר ולאחר מכן לבצע רישום בטאבו או שמה אני יכול ללכת לטאבו ולרשום אותם על שמי על בסיס הסכם המכר שיש ברשותי? מודה על מענה מפורט.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:37, 7 באוקטובר 2015

  המוכר לא יכול למכור לך את מה שאינו שלו. למעשה כל עוד המוכר אינו בעל הזכויות, אתה שם את כספך על קרן הצבי. כדי לא להכניס אותך לפניקה אוסיף שיתכן שהמוכר הוא אכן בעל הזכויות הנכון אך עדיין לא השלם את הרישום על שמו (למשל - במקרה של פטירה של בעל הקרקע והמוכר הוא יורשו היחיד...) . בכל מקרה, אינך יכול להעביר את הקרקע משם הבעלים הרשום לשמך אלא המוכר צריך להירשם שם קודם. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.