ויתור בעל על דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 14:29, 16 באוקטובר 2015

  שלום, אישה נשואה שיכולה לרכוש דירה למגורים מחלקה בעיזבון. ללא צורך במשכנתא. הבעל שלה לא מעוניין להיכנס לעניין הזה, ומוכן לחתום לפני העו"ד שהוא מוותר על כל זכויות בדירה, כך שהדירה בסופו של יום תהא רשומה בטאבו אך ורק על שמה . א. האם זה חוקי לוותר על הזכויות שלו ? ב. האם זה יוצר בעיה חוקית בעתיד לו או לילדים ? ג. מה ההמלצות מנסיונך במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:25, 19 באוקטובר 2015

  אין בכך דבר לא חוקי. לאורך זמן קשה שלא לערבב בין נכסי אחד מבני הזוג לבין נכסי משק הבית המשותפים. המלצתי היחידה - אם אתם רוצים לעשות הפרדה כזו - היא שכל ההכנסות וההוצאות הקשורות בנכס, ינוהלו בחשבון בנק נפרד לחלוטין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.