תיעוד גובה קירות בדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • עמי שמעיה

נשלח ע"יעמי שמעיה 11:09, 19 באוקטובר 2015

שלום רב, אני ושותף רכשנו דירה בבניין ישן כמו פעם עם רצפות מצויירות ותקרה גבוהה. סוג הקרקע מולק. שרטוט הבניין מציין שטח הדירות בלבד , כך גם בטאבו מצויןן רק יחס החזקה מכלל שטח המולק. איפה אוכל לציין בצורה רישמית, לתעד כהוכחה את גובה התקרה הגבוהה? כדיי שבמקרה הצורך ( במקרה של בניה מחדש , רעידות אדמה וכו..) אוכל גם לטעון מה היה ברשותי תוך התייחסות גם לנפח הדירה ולא רק לשטח שלה? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

17:27, 19 באוקטובר 2015

הזמן מודד שימדוד את הדירה ויתעד גם את גובהה או לחילופין - הזמן שמאי אשר תיאורו את הדירה יכלול גם את גובהה (לרבות צילומים). יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 06:45, 20 באוקטובר 2015

דבר ראשון תודה רבה

רציתי לשאול - בבדיקת השמאות עבור המשכנתא הגיע שמאי שלא תיעד או התייחס לגובה התקרות. האם היה אמור לעשות זאת או שהתעוד רק עם הבאת מודד מוסמך כמו שציינת?
    שאלה אחרונה - את המסמך של המודד - האם אני שומר באופן פרטי או שאני מעביר את זה לטאבו או לערייה כמסמך רישמי שיצורף לתיק בניין או משהו כזה?
    שוב המון תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

10:53, 20 באוקטובר 2015

א. בקש מהשמאי לתקן את שמאותו ולכלול גם את ההתייחסות לגובה התקרה. ב. די בכך שתשמור את המסמך אצלך. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 10:57, 20 באוקטובר 2015

תודה רבה!!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.