אחריות המצאת "מכתב הסכמה" מחברה משכנת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 22:34, 21 באוקטובר 2015

  שלום, כאשר מדובר בעסקת מכירת דירה אשר רשומה בחברה משכנת נתקלתי בבעיה בה עו"ד של הרוכשים מתעקש בצורה קשה (עד לרמת ביטול העסקה) שאפילו לאחר השלמת נוהל העברת הזכויות מהחברה המשכנת, מתן ייפוי כח בלתי חוזר, רישום הערת אזהרה ואף העברת הנכס (מתן מפתח) לידי הקונים הוא דורש שהרישום הסופי בחברה המשכנת לצורך קבלת "מכתב הסכמה" יבוצע ע"י עו"ד של המוכרים ובנוסף שהתשלום האחרון יוחזק בנאמנות עד לקבלת מסמך זה. הבנתי שזוהי דרישה מאוד לא מקובלת שכן תהליכי רישום כאלה אמורים להיות תחת אחריותו הבלעדית של עו"ד הרוכשים. אשמח לדעת אם הדבר נכון ואכן מקובל שתהליך זה יבוצע ע"י עו"ד הרוכשים. תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:03, 25 באוקטובר 2015

  אין חוקים בעניין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.