ביניין משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 08:38, 2 בנובמבר 2015

  שלום רב, שאלתי מורכבת מאוד אני מקווה שתוכל לתת לי הכוונה . שבוע שעבר נסתם מרזב של המרפסת שלי , אני גרה בקומה רביעית , המרזב הינו משותף ל-4 דיירים , עקב הסתימה במרזב קרו כמה דברים , היתה הצפה רצינית בבית שלי (כי לא היו למים לאן לרדת ) והשכנה מתחתיי עלתה להצהיר בפניי על נזקי מים שההצפה שלי גורמת לה . הוועד החליט שהוא לא מוכן בשום אופן לתקן את הנזקים "שלי" והכריז גם מול שיחה עם הביטוח שלי שאני אתמודד לבד ולא מעניין אותו . הזמנו איש מקצוע ראשון - שקבע שהבעייה רצינית ושעל מנת לתקן עליי להביא ביובית , התייעצתי עם ביטוח הבית שלי (מהמשכנתא - אגב הם סירבו כמובן לפתור בעצמם את הבעייה מכוון שזה לא חלק מהרכוש שלי) הם הסכימו להחלטה , ולכן הזמנתי ביובית . (אגב שוב מכספי ) כאן העלילה מסתבכת עוד יותר - מסתבר כי לא ניתן לפתוח את הסתימה מכוון שקומה שלישית סגרה את המרפסת ובנתה על המרזב המשותף ועל כן המים לא מצליחים לרדת . פנינו לשכן הוא סיפר כי המרפסת נסגרה מכוון שהיו להם בעיות עם המרזב אשר גרם לבעיות רבות ,,, טו בכרגע המצב שאני נאלצת להזמין עוד איש מקצוע שיפתח חור במרפסת על מנת שבימי גשם ,עד שהסיפור יפתר , לא ימשיך לגרום לי להריסת הרכוש והנכס שלי . עכשיו שאלתי - מה עליי לעשות ? לתבוע את הוועד ? לתבוע את השכן ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:14, 2 בנובמבר 2015

  המרזב הינו רכוש משותף. חובת כל הדיירים לתחזק אותו בשוטף ואולם אם דייר מזויים מזיק למרזב ופוגע בו ביודעין, הוא 'מנתק' את הזיקה הכללית והופך אחראי לנזקים. לטעמי יש לתבוע את השכן מלמטה על פעולותיו (האם סגירת המרפסת חוקית?) וכן לתבוע את נציגות הבית המשותף אשר אינה מתפקדת. טיפ: אין בחוסר התפקוד של הועד ו/או בהוצאות שאת מוציאה כדי לאפשר לך לקזז מהתשלומים לועד הבית... יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.