• 14 בנובמבר 2015

העברת דירה להורים

שלום,
    לפני כ7 שנים, כאשר הייתי רווקה, הוריי רכשו דירה ורשמו אותה על שמי (הדירה מעולם לא הייתה על שם הוריי).
    לפני כשנה התחתנתי וכעת אני ובעלי מעוניינים לרכוש דירה משלנו ולהעביר להוריי את הדירה שרכשו על שמי.
    אציין כי הוריי הינם בעלים של דירה בעצמם.
    שאלותיי הן:
    1. האם אני או הוריי נצטרך לשלם מס כלשהו על ההעברה של הדירה?
    2. לאחר ההעברה, האם תחול עליהם תקופת צינון למכירת הדירה? במידה וכן, מה יהיה גובה המס על מכירת הדירה לפני תום תקופת הצינון ואחריה?
    3. בהנחה שאעביר את הדירה שעל שמי להוריי, האם אני ובעלי נצטרך לשלם מס נוסף על רכישת הדירה המשותפת (בגלל שהייתי בעלת דירה בעבר)?
    4. לבעלי לא הייתה דירה בבעלותו מעולם, האם עדיין נוכל נוכל לקבל את ההטבות של רכישת דירה ראשונה / מחוסרי דיור כפי שמתפרסם בתקופה האחרונה (למשל תוכנית מחיר למשתכן)
    * יש לציין שלדירה שעל שמי יש הערת אזהרה על שמם של הוריי עוד מהתקופה שהייתי רווקה.

תודה רבה על המענה

14 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום עוה"ד יגאל מירון 15 בנובמבר 2015

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין העברת דירה להורים

העברת דירה במתנה להורים היא דבר מותר. כמעבירה ללא תמורה תהיי פטורה ממס שבח. הורייך ישלמו מס רכישה מופחת השווה ל-1/3 ממס הרכישה שהיו משלמים כקונים מרצון (במקרה שלכם 1/3 מ- 8% משווי הדירה בשוק החופשי). בעלך יהיה זכאי למס רכישה לפי דירה יחידה בכל מקרה. עניין הערת האזהרה מצריך חוות דעתו של עו"ד שייכנס לפרטים. יתכן שהעובדות שציינת אינן תמונה שלמה. יגאל מירון, עו"ד

15 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?