דירה שהיא בית מלאכה בתאבו ומשמשת למגורים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ו.ק.

  נשלח ע"יו.ק. 08:24, 24 בנובמבר 2015

  אמא שלי קנתה דירה שבתב"ו רשומה כמלטשה . ובפועל משמשת כבר שנים רבות כמגורים. בעירייה במחלקת בארנונה מוכרת כדירת מגורים. בשכונה הזאת יש עוד מאות מלטשות שמשות למגורים, במחלקת ארנונה, מופיעות כמגורים, בתב"ו ממשיכות להיות מלטשות ובתי מלאכה והעירייה לא עושה בעיות). הנכס הזה אמור להניב תשואה מהשכרה כמגורים. השאלות שלי הם: איך העיניין משפיע על מס הרכישה? האם מס רכישה צריך להיות 8% כדירת מגורים כי זה מה שהיא משמשת בפועל (וזאת דירה שניה) או 6% כעסק. כי הריי בתאבו מוכרת כמלטשה. האם ברגע שמשכירים אותה כמגורים ב2000- 2500 ₪ לחודש - מחוייבים במס הכנסה ומע"מ על הכנסות של השכירות מהמגורים? *אם במקרה זה משנה. לאמא כבר יש דירת מגורים אחת בה היא גרה. והיא חיה אך ורק מקצבת נכות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:06, 24 בנובמבר 2015

  השאלה החשובה עניינית היא שאלת היעוד הרשום בעיריה. אם הדירה מיועדת למגורים, אזי לאי ההתאמה שבלשכת רישום המקרקעין אין כל השפעה על העסקה. הערה:" אתם עשויים להיות צריכים לתת הסברים במיסוי מקרקעין, ופקידי משרדי מקרקעין גם עשויים לבוא לבדוק את המצב בשטח. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.