חזקה של השוכר על משרד בשכירות לטווח ארוך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 15:36, 12 בדצמבר 2015

  ברשותי משרד המושכר כ-9 שנים. ברצוני להמשיך ולהשכיר את המשרד לאותו האדם לשנים נוספות. כיצד אוודא מבחינה משפטית שלאותו אדם לא תהיה חזקה על המשרד לאחר 10 שנים? כנ"ל לגבי מחסן שהושכר לטווח ארוך. בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:05, 14 בדצמבר 2015

  שאלתך באה על רקע טעות כפולה שלך; אתה כנראה חושש ממצב בו יראו את השכירות כחכירה. חכירה היא (מזה שנים) שכירות של 25 שנים ויותר. שכירות ארוכת טווח היא בעייתית רק אם היא צופה פני עתיד. במצב בו השכירות מחודשת מעת לעת ממילא אין בעיה. במילים אחרות - חכירה 'נבנית' כאשר השכירות והאופציות הניתנות במסגרתה ומראש, עולות על 25 שנים. ובאופן מפורש: לשוכר שלך אין זכות עודפת על השכירות. הוא שוכר ומחזיק מכוח הסכם השכירות בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.