דירה של אחי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אמנון

נשלח ע"יאמנון 22:13, 15 בדצמבר 2015

שלום רב יש לאחי 2 דירות בבעלותו אחת שהוא מתגורר בה ואחת שהוא משתמש בה כהשקעה שמניבה לו שכירות. יש ברשותי סכום כסף נכבד על מנת לקנות ממנו את הדירה אך אני מעונין שהיא תישאר על שמו על מנת שכשאתחתן אוכל לקנות דירת יד ראשונה ולא אהיה מחוייב במס רכישה .חשבתי לערוך הסכם בו אני מפרט את הסכום שאני מעביר לו בתמורה לדירה ולהחתים אותו ואת אשתו שהדירה היא שלי אבל היא רשומה על שמו . השאלה איך בית משפט יתייחס לזה בעתיד אם חלילה יהיה ריב על הדירה האם בית משפט ישאל אותי על ההסכם מדוע לא רשמתי את הדירה על שמי או שזה לא מעניינו של בית המשפט להתערב בכך ?אשמח לעצה משפטית על המומלץ לעשות בנושא תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

10:04, 16 בדצמבר 2015

מה שאתה מבקש לייצר הוא פיקציה. יעוץ משפטי נבון יבהיר לך את הסיכונים שאתה נוטל על עצמך. לכשעצמי, איני מעוניין לשמש יועץ לביצוע עבירות. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.