שכן ביצע שיפוץ רשלני שמזיק לדירתי ומפנה אותי לקבלן שרברב וכו... - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 22:15, 15 בדצמבר 2015

  אדם שרכש בזמנו את הדירה מעליי שיפץ את הדירה, אך עשה זאת באופן רשלני בכלל ובאמצעות ערבי מהשטחים שאין לו אישור עבודה או שהייה בפרט. כשפניתי לבעל הדירה שיתקן את הנזקים שגרם ושממשיכים להיגרם לי כל עוד המפגעים שיצר בשיפוצו הלקוי אינם מתוקנים- הוא טען בפני כי הוא אינו שרברב או קבלן שיפוצים ואינני מבצע שיפוצים. קרי כי אין לו כל אחריות ושאפנה לבעלי המקצוע שנקב בהם . האם יש יסוד חוקי כלשהו בהפנייתו זו? או שהאחריות רובצת על בעל הדירה שביצע השיפוץ הלקוי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:08, 16 בדצמבר 2015

  האחריות היא של בעלי הדירה ממנה נגרמים הנזקים. הם יכולים להתלות באחריות של בעלי מקצוע אחרים או בכיסוי ביטוחי שיש להם אבל אלו אינם מנתקים את הזיקה הישירה שבינך לבין בעלי אותה דירה. שורה תחתונה - בעלי הדירה אחראים כלפייך, בכל מקרה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.