האם אני מחוייב לאפשר לשוהה בלתי חוקי ערבי מהשטחים לתקן בביתי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 16:12, 20 בדצמבר 2015

  תודה על המענה לשאלתי הקודמת. ממנו ברור לי עתה שבעל הדירה שמעליי הוא האחראי לנזקים שנגרמו ונגרמים לדירתי בגין השיפוץ הלקוי שביצע. אציין שלצורך ביצוע השיפוץ (הלקוי) אצלו בעל הדירה מעליי הלין בדירתו שוהה בלתי חוקי, ערבי מהשטחים חסר כל אישורים לעבוד או לשהות בישראל . וכי השיפוץ על מפגעיו נוצרו באמצעות עבודתו הבלתי מקצועית של השוהה הבלתי חוקי הנ"ל. וכעת בעל הדירה שמעליי מעוניין שאותו שוהה ועובד בלתי חוקית , שגרם לליקויים ייכנס לדירתי שלי ויבצע את התיקונים הנדרשים בה. ושאותו שוהה אף יתקן גם בדירתו את המפגעים שיצר בגין חוסר מקצועיותו. לפיכך ברצוני לברר 2 עניינים: 1)האם בנסיבות המתוארות אני חייב להכניס לביתי ערבי מהשטחים ללא כל אישור עבודה או שהייה בכדי שיבצע אצלי התיקונים הנדרשים? או שיש חוק/כלל אשר מאפשר לי לסרב לכך? 2)האם בנסיבות המתוארות יש חו/כלל אשר מאפשר לי לדרוש מבעל הדירה מעליי לתקן את שיפוצו הלקוי גם בדירתו שלו שלא באמצעות אותו שוהה בלתי חוקי ? אני שואל זאת מאחר ואותו שוהה בלתי חוקי ניסה פעמים רבות לתקן וכל פעם הבטיח שזהו הפעם זה תוקן אך לשווא. קרי מאחר ואני לא סומך על טיב עבודתו. ובנוסף מאחר שהוא טיפוס קרימינלי ( למשל השכנה ספרה בסוד כי הוא שלח אליה ידיים ונגע בה , ואחרי שסרבה נגלה אצלה בדוד חתך ענק מעשה יד אדם בגינו נאלצה להחליף הדוד) ועוד.. תודה על העזרה והמידע 2) האם בנסיבות המתוארות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:58, 20 בדצמבר 2015

  איני מכיר חוק המתיר באופן ישיר דרישה כזו. פתרון אפשרי יהיה שלא להתנות את זהות האיש המתקן אבל להתריע בפני השכן שאם מדובר בשוהה לא חוקי, יהיה עלייך לדווח על כך לרשויות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.