בעל הדירה לא מוכן לתת לי תו חניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 16:39, 21 בדצמבר 2015

  שלום, לא מזמן עברתי לדירת יחיד בתל אביב ובבעלותי מכונית. אני זכאי לתו חנייה בתור תושב תל אביב ולכן הגשתי בקשה לערייה וענו לי בשלילה מהסיבה שהיו חסרים כמה מסמכים ואחד מהם היה שהארנונה תהיה רשומה על שמי או שבעל הדירה יצהיר במכתב שהארנונה תהיה מנוקה משכר הדירה שלי כל חודש וכך עשיתי ויש לי כעת מכתב בו הוא מצהיר על זה (בנוסף בחוזה גם רשום שהארנונה כלולה בשכירות). הגשתי את כל הטפסים שנית לערייה והכל היה מאושר רק שאחרי כמה ימים קיבלתי מהם טלפון בו הם הסבירו לי שעדיין לא ניתן לתת לי את התו כי כבר יש מישהו עם תו חניה על הדירה הזו ובעל התו זה בעל הדירה(שלא גר שם, למעשה גר העיר אחרת) אז הם אמרו לי שהוא צריך להחזיר אותו(שגם ככה לא מגיע לו כי הוא בכלל לא תושב תל-אביב) ואפליו אמרו ציטוט:"צר לי, הוא עושה מעשה בריונות" ואז יוכלו לתת לי את התו. יום לאחר מכן הסברתי לו את הסיטואציה ועכשיו אחרי שהוא הבין שהוא עלול לאבד את התו שלו הוא לא מוכן להחזיר אותו וטוען שזו בעיה שלי והוא לא יכול לעזור לי. כבר הצטברו לי דוחות רבים (אני משער שזה בסביבות ה1000 ש"ח) והערייה מבטלת דוחות חנייה רק 60 יום לפני הוצאת התו. פרטים נוספים: סביר להניח שהדירה גם לא חוקית מכיוון שכאשר דיברתי עם הערייה הם אמרו לי שיש בבעלותו רק דירה אחת באותה הכתובת ולמעשה היא מחולקת לשלושה( שאני גר באחת מהם) אז שאלתי היא האם מותר לו למנוע ממני את זכותי לתו חנייה (לא חנייה בחניון/בבניין) ומה אני יכול לעשות בנידון? תודה, שי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:17, 21 בדצמבר 2015

  אינך יכול לכפות על בעל הדירה להחזיר את התו שברשותו. עלייך לבקש מהעיריה את רשימת התנאים לקבלת תו חניה. דרוש תו חניה וענה לכל דרישה של העיריה בסירוב לשמש שוטר שלה. הקפד לבקש להשפט על כל דוח. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.