שימוש חורג בקרקע חקלאית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 00:04, 27 בדצמבר 2015

  שבוע טוב, קודם כל..אשמח לא לשפוט אותי על חוקיות המקרה וכדומה, ולנסות פשוט לעזור לי :) נאמר ויש ברשותנו קרקע חקלאית בטאבו (לא של המינהל), וכעת היא משמשת כמקום לאכסנה פתוחה של ציוד קבלני,חומרי גלם וכדומה. המקום באיזור השרון, תחת פיקוח של 'שרונים' (הועדה המקומית לתכנון ובניה). אם שרונים הגיעו למקום וצילמו אותו. וירצו לפעול נגד השימוש החורג. מה אפשר לעשות? יש תקדים להצליח לקבל אישור לשימוש חורג? יש פעולה שניתן לעשות על מנת אפילו לנסות ו'למשוך' את זה או לעכב? טיעונים מסויימים דרך עו"ד? (הייתי חקלאי 35 שנה ועכשיו בגילי איני יכול יותר, חקלאי כמובן שאין לי שום פנסיה והכסף הזה הוא הפנסיה שלי..למשל) אשמח לקבל מידע בנושא! תודה רבה רבה !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:31, 27 בדצמבר 2015

  ניתן לבקש לשנות את סיווג השימוש בקרקע (סיכויים נמוכים כאשר מדובר בשטח קטן ונקודתי) או לבקש שימוש חורג. שני ההליכים הם תכנוניים בעיקרם ועלייך לפנות לאדריכל. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.