מסגרת זמן לערבות בנקאית- בנק מלווה לפרוייקט מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מאי

  נשלח ע"ימאי 10:33, 28 בדצמבר 2015

  שלום רב. אני מתעניינת לקנות דירה ראשונה מקבלן. הפרוייקט נמצא בערך במחצית הדרך. יש בנק מלווה- לאומי ויש חברת ביטוח מלווה- הראל. השאלה שלי היא: בחוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות הקונה) האם ישנה מסגרת זמן לבנק המלווה להשלים את בניית הפרוייקט במידה והקבלן פשט רגל או מכל סיבה אחרת שהקבלן לא מקיים את חלקו בחוזה. אם ישנה מסגרת זמן שכזו, מה היא? (שנה שנתיים או שיכולה להיות 30 שנה?) ולחידוד השאלה, אני יודעת שהבנק אמור לשלם לקונה דמי שכירות1.5X במשך 9 חודשים ...השאלה עד מתי? מתי הבנק צריך להגיד "די, לא הצלחתי לסיים את הפרוייקט, קחו את הכסף חזרה"...? בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:25, 28 בדצמבר 2015

  אין חוק מסדיר. הבנק גם אינו אמור לשלם לקונה אלא לערוב לקבלן. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.