חוזה מכירה תקוע עקב בעיה ברישום במנהל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לוני

  נשלח ע"ילוני 19:54, 28 בינואר 2016

  הורי, זוג פנסיונרים, קנו בגבעת זאב דירה לפני 18 שנה. לפני כמה חודשים החליטו למכור את הבית, אחרי ששנה וחצי לפני כן קנו דירה קטנה במודיעין. יש להם קונה, אולם המכירה תקועה בגלל רשלנותו של הקבלן שבנה את הדירה הנוכחית שלהם. בחוזה הדירה ובתכנית הבניה במועצה מספר הדירה הוא 211/17 (מגרש 211, דירה 17). מסתבר שהמספר שונה ל- 212/17 וככה היא כתובה במנהל האזרחי. עורך הדין של הקונה לא מוכן לקבל את אי ההתאמה למרות אישור מהקבלן שזו אותה דירה (יש מפה מדוייקת) , הוא עומד על כך שזה יתוקן במנהל. בינתיים הוריי חסרי אונים, הקונה מחכה לעדכון, הקבלן מתמהמה וזורק את זה למנהל והמנהל מושך את הדברים. בינתיים הוריי משלמים ריבית עבור הפיגור בתשלומים של הדירה שקנו. מה עושים, שהרי גם הלוואת גישור לא ניתן לקחת מאותה סיבה. יש לציין שנמכרו דירות בפרוייקט, שעורכי דינם הסתפקו באישור מהקבלן לגביהן. אשמח אם תוכל לכתוב לי מה עושים במצב זה. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:05, 2 בפברואר 2016

  זכותו של קונה להתעקש על תיאור נכון ורישום נכון של הנכס שהוא רוכש. הואיל ובעיית הרישום היא במינהל, עליכם לפעול מולו לתיקון הטעות. ערבו את המחלקה המשפטית שם. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.