העברת זכויות בטאבו לאחר בניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מאי

  נשלח ע"ימאי 17:23, 2 בפברואר 2016

  שלום, אני מתעניינת ברכישת בית שנצא כרגע בשלבי גמר. המוכרים מתעכב עם המכירה מכיוון שלטענתו עליו לסדר העברת זכויות בטאבו. השאלה שלי היא: אם המגרש על שמו ויש לו נסח טאבו על המגרש, מדוע יש צורך (ואם בכלל) להעברת זכויות בטאבו על הבית שנבנה? מה ההשלכות של פעולות אלה עליי כקונה- במידה ואחליט לרכוש? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:08, 2 בפברואר 2016

  אם הבונה במגרש הוא גם הבעלים של המקרקעין אין כאן עניין של העברת זכויות. הכוונה כנראה היא לרישום בית משותף. רישום הבית המשותף 'יוצר' את הדירות השונות שתימכרנה והוא רצוי ומבורך. הוא יוצר וודאות ביחס לנכס הנמכר ולמארג הזכויות והחובות בין בעלי הדירות השונים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.