שטח בבית משותף וחלוקת חצר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 13:06, 14 בפברואר 2016

  שלום רב! אני גר בבית משותף של 4 דירות של 2 קומות וישנו שטח של המגרש ששייך לכל הדיירים ואמור להתחלק ביניהם. שאלתי היא האם הצמוד קרקע זכאי לשטח גדול יותר מהקומות העליונות מכיוון שלכאורה אין לו יכולת לבנות על הגג וכביכול הוא מפוצה על כך בחצר גדולה יותר ביחס לקומות העליונות? תודה ויום מבורך!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:28, 14 בפברואר 2016

  חלוקה של הרכוש המשותף יכולה להיעשות רק בהסכמת 100% מבעלי הזכויות (או בהליך משפטי) ולכן מה שאלו מסכימים בינהם הוא הבסיס. תשומת ליבך שאם הזכויות אינן מחולקות באופן שוויוני, אזי עשוי להווצר כאן אירוע מס. שוויוני יכול שיהיה לפי שווי כספי לפי שמאות. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.