מס רכישה במקרה של העברת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 16:17, 19 בפברואר 2016

  אני ואשתי מתכננים לרכוש מכספינו דירה (בנוסף לזאת שרשומה על שנינו) ולרשום אותה על שם בתנו (בת 21). על פי ייעוץ שקיבלנו, במקרה והיא תעביר לנו את הדירה ללא תמורה, לאחר 4 שנים ויותר ממועד הקנייה, נחויב במס רכישה בשיעור של שליש ממס הרכישה הרגיל. בתוך טווח של 4 שנים, יבדקו את מקורות המימון של הדירה ומאחר והיא נרכשה מכספינו נחוייב במלוא מס הרכישה. מעבר ל-4 שנים מיום הקנייה לא בודקים את מקורות המימון ולכן נחויב רק בשליש ממס הרכישה. האם זה נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:02, 23 בפברואר 2016

  אתם טועים. נתאר את הדברים נכון: בתכם קונה לעצמה דירה במימון שלכם. זוהי דירתה היחידה והיא תשלם מס רכישה לפי מדרגות דירה יחידה. הואיל והיא נעזרת במימון שלכם, היא לא תהיה זכאית לפטור ממס שבח במשך 3 שנים אם היא גרה בדירה ולמשך 4 שנים אם אינה גרה בדירה. לעניין העברת הדירה אליכם במתנה בתוך המועד: הבת לא תהיה פטורה ממס שבח ואתם תשלמו מס רכישה בשיעור 2 ושני שליש אחוזים ( 1/3 מ- 8%). בהעברת הדירה לידיכם לאחר חלוף המועד היא תהיה פטורה ממס שבח ואתם תשלמו מס רכישה בשיעור 2 ושני שליש אחוזים ( 1/3 מ- 8%). יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.