גדר משותפת בין בתים פרטיים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סלביק

  נשלח ע"יסלביק 15:40, 26 בפברואר 2016

  שלום. אני גר בבית קרקע ויש לנו גדר משותפת עם שכנים, בצד שלי שמתי במבוק אשר מחובר לגדר ולא ביקשתי כסף מהשכנים. עם הזמן ראיתי שצריך לעשות חיזוקים לגדר כדי שתתמוך את הבמבוק, השכן סירב שאעבוד בצד שלו וגם מסרב שאוסיף לגובה של הגדר המשותפת מוטות תמיכה לטענתו אני צריך לעשות הכל בצד שלי בלבד בלי לגעת בגדר המשותפת מכיוון שהוא לא מסכים. רציתי לדעת האם הוא יכול לדרוש דבר כזה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:51, 28 בפברואר 2016

  לא ברור אם הבתים הם בחלקות שונות או באותה חלקה. באותה חלקה: חוק המקרקעין קובע: מחוברים שבמיצר רשאי כל אחד מבעלי המקרקעין להשתמש בהם למטרה שלשמה הוקמו, וחייב הוא להשתתף בהוצאות הדרושות כדי להחזיקם במצב תקין לפי שיעור שהוסכם ביניהם, ובאין הסכם כזה - בחלקים שווים, זולת אם מידת השימוש בהם היתה שונה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.