רישום הערת אזהרה על דירת הורשה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 00:17, 29 בפברואר 2016

  אימי רשמה צוואה. בהסכמה איתנו כל הילדים , ציוותה אימי שדירתה תועבר לאחר 120 לידי אחותי המתגוררת עימה, היחידה מבין הילדים שאינה מסודרת כלכלית. אמא גם ביקשה בצוואתה שתירשם על שמי – האח הבכור הערת אזהרה בדירתה וזאת על מנת שכל פעולה משפטית שתרצה אחותי לעשות בדירה ידרוש את קבלת הסכמתי, וזאת על מנת שאחותי לאחר שהדירה תירשם על שמה לא תעשה "שטויות" . שאלתי : איזו סוג בקשה עלי להגיש? בקשה לרישום הערת אזהרה ע"פ סעיף 128 לחוק המקרקעין ? שם תוכן הודעה:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:50, 29 בפברואר 2016

  הצוואה צריכה להיות מנוסחת נכון והדרישה צריכה להיות שתירשם הערה על צורך בהסכמה של פלוני, כולל ציון מספר תעודת הזהות. מדובר בהערה ולא בהערת אזהרה. אכן - סעיף 128 לחוק המקרקעין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.