מה זה בעצם קבוצת רוכשים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 11:12, 8 במרץ 2016

  שלום, הציעו לי להכנס בנעליו של חבר בקבוצת רוכשים. מצב הקבוצה הוא לפני היתר (תל אביב). היזם הוא זה שמציג את העסקה והוא אמר שאין ערבות חוק מכר בעסקה. הוא מבקש 60% בחתימה, 10% בהיתר והשאר לפי התקדמות. אני לא מבינה מה הרווח שלי בכך שאני בקבוצה. להיפך, אני משלמת יותר בזמן החתימה, אין לי ערבות חוק מכר והמחיר רק סביר. כששאלתי אותו הוא אמר זה המבנה של העסקה, כולנו שותפים. בפועל זה נראה לי יזם שמגלגל את ההוצאות שלו על הרוכשים ועוד מוכר את הפנטהאוז ב20 מיליון שקל רווח נקי. האם פספסתי משהו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:46, 13 במרץ 2016

  בתנאים שאת מתארת אכן אין יתרון רב. הרקע להקמת קבוצות רוכשים הוא בנסיון להקטין את המיסוי; אם קונים דירה מוכנה הרי שמחירה כולל את עלות הבניה ומס הרכישה חל הן על מרכיב הקרקע הן על מרכיב הבניה והן על מרכיב הרווח על הבניה. הקמת קבוצות רכישה הוציאה את מרכיב הבניה והרווח על הבניה ממרכיב מס הרכישה. בתגובה השתנו הוראות מיסוי מקרקעין והיום מוחל מס על הרוכשים בקבוצה, כאילו קנו דירה מוכנה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 12:12, 15 במרץ 2016

  תודה,
  אם כך מה הרציונל בהקמת קבוצת רוכשים? (זאת ספציפית הוקמה ב-2012, אולי לפני החלת החוק החדש).
  מדברייך אני מבינה שלי, כיום, אין רווח להכנס לקבוצה כזאת וההתייחסות היא כמו דירה מקבלן? ויתרה מכך, גם בתנאי תשלום לא נוחים?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:10, 15 במרץ 2016

  יתרונה של קבוצת רוכשים היא בעיקר באפשרות שליטה על מבצע ועל מפרט, כאשר הובלת הקבוצה נעשית על-ידי אנשים חדורי מוטיבציה ומביני עניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.