סכסוך על שימוש בגג משותף בבניין מגורים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 16:37, 29 במרץ 2016

  אנו שוכרים דירה בקומה 2 בבניין בן 7 קומות. במעמד חוזה השכירות נאמר לי במפורש שנוכל לעשות שימוש מתי שנחפוץ בגג לטובת מסיבות/ על האש וכדומה. כעת השכנים שגרים בקומה העליונה, אומרים שרק להם יש מפתח ורשות לעשות שימוש בגג - איך אפשר לפתור את הדילמה הזו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  21:42, 30 במרץ 2016

  ראשית - אופיו של הגג נקבע במסמכי רישום הבית המשותף. אם מדובר בגג משותף, זכותכם לעשות בו שימוש כמו גם כל דייר אחר. האם שימוש למסיבות ולמנגל הוא לגיטימי? לא בהכרח. אם בעל הדירה התחייב כלפיכם שתוכלו לעשות שימוש כזה ולא ניתן, יתכן שהוא בבחינת מפר חוזה. הרבה סימני שאלה נוכח מידע חסר בשאלה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.