נזק שנגרם ע"י השכן מלמעלה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 18:35, 13 באפריל 2016

  שלום, ביצענו תביעה בבית המשפט למקרקעין כנגד שכן שמדירתו הייתה נזילה אל דירתנו, נזילה זו גרמה לנזק רב מאוד עקב סירובו המתמשך של השכן לתקן את התקלה (פעמים רבות פנינו אליו - בכתב ובעל פה - המכתבים נשלחו בדואר רשום). מומחה מטעם בית המשפט קבע כי קיימים שני מוקדי נזילה - אחת מדירתו של השכן ואחת מהצינור המשותף שעובר גם בדירתנו. בפסיקת בית המשפט הוחלט כי על השכן לשלם לנו רק חצי מסכום התיקון וחצי מדמי פתיחת התיק משום שחצי מהנזילה נגרמה מהצינור המשותף. השכן תיקן את הנזילה והגיש שתי קבלות, אחת עבור הצינור ששייך לו ואחת על הצינור המשותף (שתי הקבלות הגיעו מחברת הביטוח של השכן). הקבלה עבור הצינור המשותף הייתה מזוייפת - ובידיי הקלטות משיחות עם חברת הביטוח שלו שבהן מוכח הדבר. ***הנזילה פסקה לחלוטין*** - משני המוקדים - ועל כן ניתן להסיק שהצינור המשותף כלל לא היה פגוע - כי לא בוצע בו שום תיקון הלכה למעשה. האם ניתן לתבוע את חציו השני של הסכום מהשכן בבית משפט לתביעות קטנות? (מדובר בסכום של כמה אלפי שקלים בודדים) האם ניתן לתבוע את השכן על עוגמת נפש? (הוא משך אותנו שנה והתעלם מאיתנו לחלוטין עד שהתקיימו הדיונים בבית המשפט - הבית היה נראה כמו אתר בניה, טיח וחול נפלו מהתקרה ללא הפסקה במשך למעלה משנה, היה ריח רע מאוד בבית ויתושים - דברים שגרמו לסיכון בריאותי חמור - בידינו צילומים של הדברים) מה ניתן לעשות? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:12, 13 באפריל 2016

  פנייתך נוגעת ליותר מעניין הנזק. למעשה אתה מבקש לערער על קביעה משפטית של המומחה של בית המשפט לפיה חלק מהנזקים בדירה הם מצינור משותף. אני מציע שאולי את הטועה והנזק בצינור המשותף אליו התייחס המומחה אכן תוקן. במקרה כזה נציגות הבית המשותף פטורה מביצוע התיקון והיא אינה פטורה מתשלום נזקיך. חוות דעת יותר מבוססת למצב שנוצר מצריכה כניסה לפרטים ועיון בכתבי טענות וחוות דעת המומחה ועניינים אלו אינם מתאימים לפורום זה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 13:10, 14 באפריל 2016

  תודה,

  ומה בדבר תביעת השכן בגין עוגמת הנפש והסיכון הבריאותי שהוא העמיד אותנו בו משום שסרב לתקן את הצינור מביתו במשך כל כך הרבה זמן? (יותר משנה)

  האם ניתן/שווה לעשות תביעה שכזאת נגדו?

  תודה רבה על התשובות המפורטות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.