רישום נכס בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאלה

  נשלח ע"ימיכאלה 22:56, 15 באפריל 2016

  שלום רב! בבקשה תשובה מהירה... בני מעוניין לשכור דירה בעיר אחרת ממקום מגורינו, הלך למשרד תיווך ומצא דירה נחמדה, כאשר נתנו לו את החוזה לעיון- שמתי לב לכמה דברים שלא מצאו חן בעיני - שאחד מהם היה שבעלי הביית חיים בחול! כאשר פניתי למצווך על מנת שיתן לי גוש וחלקה כדי לאמת את שמותיהם של המופיעים בראש החוזה- סרב המתווך לתת לי את הגוש והחלקה! בטוענה שרק כאשר קונים דירה זה צריך להינתן!! לא עזר והשיחה הסתיימה! סוכן אחר מאותו משרד יצר איתי קשר/ ונתן איזה גוש וחלקה, כאשר ניכנסתי לאינטרנט- לא היו נתונים רשומים כלל!! האם בני צריך להתעקש על דירה זו? או שמע ממושכנת או בבעלות כמה אנשים?? תודה על עזרה(:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:18, 17 באפריל 2016

  ראוי שנכס מושכר יהיה מזוהה בהסכם השכירות וכך גם ביחס לבעליו. למעשה זהו גם אינטרס של המשכיר הואיל ובמקרה של תביעה נגד השוכר יש לקשור את השוכר לנכס הספציפי ולבעלים התובעים. אם בנק שוכר את הדירה יקפיד על מתן בטוחות ספציפיות (שנועדו להבטחת התחייבויותיו לפי הסכםהשכריות) ולא יפזר שיקים אלא אם הם רשומים על שם המשכירים ששמם נקוב בהסכם השכירות ורשום עליהם 'למוטב בלבד' ו- 'לא סחיר' . יש לנהוג בזהירות. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.