בנייה על גג בבנין משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יצחק חזן

  נשלח ע"ייצחק חזן 10:20, 14 במאי 2016

  שלום וברכה, לפני כ - 5 שנים רכשתי דירה בקומה אחרונה בבניין משותף ונאמר לי ע"י המוכר שיחד עם הזכויות בדירה גם הזכויות בגג הם שלי מכיוון והוא זה שקנה אותם בזמנו מהקבלן. שאלתי היא כזאת: אני מעוניין לבנות יחידה קטנה על הגג. איך עליי להתחיל לפעול מהם השלבים הראשונים שעליי לבדוק ואז להתקדם. ואיזה מסמך אצטרך לבקש מהרשויות בכדי לראות שהבעלות על הגג אכן שייכת לי. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:03, 18 במאי 2016

  כדי שהזעויות בגג יהיו שלך, צריכים להתקיים שני תנאים: א. לקבלן היו זכויות כאלה, ב. הזכויות הללו נמכרו לך. המקור לזכויות הוא הסכם הרכישה ואולם יש צורך גם ברישום הזכויות. פנה ליעוץ פרטני. הכן מראש את מסמכי הרכישה, נסח של הבניין ונסמכי רישום הבית המשותף. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.