רישום הערת אזהרה לפני קבלת תשלום - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 22:18, 1 ביוני 2016

  שלום, אני מוכר לשכן שלי את הבית והעו"ד שלו ביקש לשים את כספי התשלומים בנאמנות.מכיוון שאני לא לקחתי עו"ד שייצג אותי בעסקה אין לנו לכאורה נאמן. ע"מ להימנע מהפרוצדורה הזאת, בהנחה שאני מאמין לו שיש לו כיסוי לתשלום הראשון ושהוא לא "יברח" עם הכסף מה הסיכון שאני לוקח אם אתן לו קודם לרשום הערת אזהרה ואז אקבל את ההמחאה הבנקאית? או האם קיים פיתרון אחר בהנחה שאני לא רוצה להכנס לעלויות של עו"ד \ נאמן מטעמי? אגב, בחוזה הכנסתי סעיף שהקונה ימציא לי ייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר לביטול הערת האזהרה. תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  21:17, 5 ביוני 2016

  הפתרון של רישום הערת אזהרה הוא ראוי. הסיכון הוא בכך שלא יתבצע תשלום ואולם בנסיבות המתוארות בהן כבר נמשך שיק בנקאי, הסיכון מאד קטן. עניין יפוי הכוח הוא לחלוטין לא לעניין ויפוי הכוח לא צריך להיות בלתי חוזר. בכל מקרה זה לא מפריע. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.