מס רכישה לחצי דירה נוספת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 11:45, 16 ביוני 2016

  בס"ד שלום רב לעו"ד 1. קיבלתי דירת ירושה האם צריך למכור אותה תוך זמן מסויים כדי לא להפגע במס כלשהו ? 2. אני ואחי קיבלנו בירושה דירה חצי חצי ,כבר רשומה חצי חצי בטאבו על שם שנינו .אם אני רוצה לקנות את חלקו כמה מס רכישה אשלם כדירה נוספת ? ואם יש אפשרות להפחית את המס ? וכמה נהוג לשלם שכ"ט עורך דין ? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:44, 20 ביוני 2016

  לשאלה 1: מזל טוב, הפכת לבעליה של דירה (מחצית דירה היא דירה) אם יש לך דירה נוספת, אתה בעלים של שתי דירות ובעת מכירת הדירה השלמה תשלם מס שבח. מאידך - את דירת העזבון יתכן שתוכל למכור בפטור ממס שבח. לשאלה 2: על רכישת מחצית הדירה מהאח תשלם 8% משווי מחצית הדירה. אין מסלול עוקף מס ואולם בנסיבות מיוחדות ואישיות אתה אולי זכאי להפחתה. נהוג לשלם לעוה"ד את הסכום שעליו מסכימים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.