אי מסירת מושכר במועד לשוכר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אדוה

  נשלח ע"יאדוה 21:53, 14 ביולי 2016

  חתמתי על חוזה שכירות של דירה בתל אביב עם מועד כניסה קבוע בחוזה. כשבועיים לפני הכניסה לדירה, נודע לי במקרה כי הדייר שמתגורר בדירה כעת מפנה את המושכר רק 5 ימים אחרי המועד המיועד לכניסה שלי. לאחר בירור עלה כי אכן חוזה השכירות אותו הוא מחזיק הוא עד למועד הפינוי שהוא ציין ואילו אני מחזיקה בחוזה שכירות בו ישנם 5 ימי חפיפה בינינו. מדובר בטעות בתום לב של המשכיר ולא בכוונה תחילה. יחד עם זאת, מאחר ואני צריכה לפנות את דירתי בזמן לטובת המחליפים שלי. מה אני אמורה לעשות כעת? מהם הסעדים הנהוגים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  11:36, 17 ביולי 2016

  מועד תחילת השכירות ומסירת החזקה הוא עניין מהותי ותנאי יסודי בעסקת שכירות. אם בעל הבית צפוי לאחר, את יכולה לבטל את ההסכם חד צדדית על בסיס האמור. לחילופין - ניתן להגיע להסכמה על פיצוי נוכח ההוצאות הצפויות ונוכח הטרחה שתיגרם לך. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.