הורשת שלוש דירות לילדי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 20:01, 17 ביולי 2016

  שלום רב. ברשותי 3 דירות, ברצוני לערוך צוואה לפיה בני בכורי יקבל 2 דירות ובתי דירה אחת (שווי 2 הדירות לבני זהה לשווי הדירה הבודדת לבתי) הן בני והן בתי בעלי דירה משלהם. ממה שקראתי באינטרנט יהיה עליהם לשלם מסים לכשירצו למכור את הדירות שקיבלו בירושה? ואם הם לא ירצו למכור את הדירות? מה המסים שיהיה עליהם לשלם עם קבלת הדירות לאחר לכתי? אם כן האם לא כדי להעביר אותם עוד בחיי לילדים ללא תמורה כדי לעקוף מיסים אלו? תודה רבה שלומית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:09, 18 ביולי 2016

  ראשית - זכותך להוריש את דירותייך לפי רצונך ואינך חייבת לאזן דבר בין יורשייך. ביחס להחלטתך: אכן, בעת שיבואו למכור דירה מבין דירותיהם, יאלצו לשלם מס שבח. המצב לא יהיה שונה אם במקום בהורשה, יינתנו הדירות לילדייך בעודך בין החיים. המצב היחיד שמשפר את חבות המסים הוא מכירה של שתי דירות והורשה של דירה אחת. אז - ורק אז (ובהתקיים תנאים ספציפיים)- על הדירה האחת שתורישי, לא יחול מס שבח במכירתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.