1/3 דירה. מהם החובות והזכויות? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סתיו

  נשלח ע"יסתיו 20:04, 18 ביולי 2016

  2 אחי ואני שותפים לדירה.(לכל אחד שליש). לכל אחד מאיתנו דירה משלו. את הדירה המשותפת קיבלנו ללא תמורה מסבא. לא שילמנו עליה מס רכישה. האם בבואינו למכור את הדירה נחוייב בתשלום מס שבח או נהיה פטורים מכיון שהשליש של כל אחד לא נחשב לו כדירה שניה אלא כדירה יחידה מזכה? שאלה נוספת: כמה פעמים אפשר להשתמש בפטור ממס רכישה/שבח במידה ושומרים על דירה יחידה מזכה? חן חן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:05, 20 ביולי 2016

  א. אם הדירה רשומה על שמותיכם אז ככל הנראה שילמתם מס רכישה ואינכם זוכרים זאת. אם הדירה טרם נרשמה על שמותיכם, יתכן שאכן לא שילמתם מס רכישה שהיה עליכם לשלם... ב. שליש דירה אינו מהווה דירה נוספת בעת מכירת הדירה השלמה של מי מכם. ב. בעת רכישה משלמים מס רכישה, כל אחד לפי מספר דירותיו. גם כאן - 1/3 דירה אינו דירה נוספת. במכירת דירה נבדקים התנאים המזכים בפטור בכל פעם מחדש. לפי ההוראות שבתוקף ניתן לחזור על פעולת מכירה בפטור (בתנאי שנמכרת דירה יחידה) בחלוף 18 חודשים ממכירה קודמת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.