תלונה למפקח על בניינים משותפים. האם ניתן לתבוע מי שכבר אינו בעל הדירה, והאם ניתן לכלול דרישה כספית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אלמוני

נשלח ע"יאלמוני 11:41, 26 ביולי 2016

אני מתכוון להגיש תלונה למפקח על הבניינים המשותפים על מנת שבעל הדירה לשעבר ששיפץ בעבר את הדירה מעליי יתקן את הליקויים בדירה מעליי אשר מזיקים לדירתי. 1) האם אני יכול באותה התביעה למפקח מעבר לבקשתי לצו עשה לתיקון הליקויים בדירה מעליי, לדרוש שישולם לי סכום כסף (יש לי סכום מוערך בחוות דעת מהנדס שאצרף לתביעה) שישמש לתיקון כל הנזקים שנגרמו לדירתי שלי כתוצאה מהליקויים בדירה מעליי? 2) האם יאני יכול לפנות בתביעה למפקח על בניינים משותפים כנגד בעל דירה מעליי שכבר אינו בעל הדירה, ואשר לפני מס' שנים (10 שנים) ביצע שיפוץ לקוי בדירה מעליי שהייתה בבעלותו אך לא תיקן כראוי את השיפוץ ואני סובל משך שנים בהם הוא מהתל בי, או שעל מנת שיתוקנו הליקויים בדירה שמעליי אני חייב לפנות בתביעה למפקח רק כנגד בעל הדירה הנוכחי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

11:57, 26 ביולי 2016

ראשית - לשם הדיוק ולשם מתן כבוד לסמכות - התואר הוא 'המפקח על רישום המקרקעין'. ועוד בכגון אלו: לא מגישים 'תלונות' אצל המפקח אלא מגישים 'תביעות'. ניתן לתבוע גם את מי שהיה בעל הדירה בעבר. יש להבחין בין בעל הדירה הנוכחי לבין קודמו. הקודם אינו יכול לבצע תיקונים בדירה הואיל והדירה אינה שלו יותר. בכתב התביעה עלייך לפרט מה אחריותו של כל נתבע ומה הסעד הנתבע ממנו. אין מניעה שהתביעה תכיל מספר עילות ומספר סעדים. שים לב לכך שחובת ההוכחה היא עלייך ובדרך כלל קשה להוכיח קשר סיבתי בין אירועים שקרו לפני שנים לבין נזק עכשיוי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.