מה גובה מס השבח על נכס ישן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 18:00, 1 באוגוסט 2016

  שלום רב, קיבלנו נכס בירושה מאבי המנוח. מדובר בנכס בתל אביב אשר גם כרגע שוכרים גרים בו. במקור זוהי חנות (כך כתוב בטאבו) אך בפועל אבי לפני מספר שנים המיר את הנכס למגורים בעיריית תל אביב (בארנונה רשום שזה מגורים). שאלתי היא: אם נמכור את הנכס כעת, האם נשלם מס שבח כאילו הייתה זו חנות או דירת מגורים? אם מס השבח יחושב כאילו זו חנות, מהם הכללים והאחוזים שיש לשלם במקרה כזה?הנכס נקנה בשנות ה70 המאוחרות. לא הצלחתי למצוא תשובות ברורות ברשת. מודה לך מקרב לב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:32, 4 באוגוסט 2016

  ראשית - אם הנכס הוסב למגורים ומשמש למגורים בפועל בשנים האחרונות הרי מדובר בדירה וכך צריך להיות כתוב בהסכם המכר. אם מדובר בדירתו היחידה של האב המנוח (ועוד דרישות מסויימות) הרי שבמכירה אפשר לקבל פטור ממס שבח. במקרה אחר - המס הוא דבר מורכב לחישוב הואיל ועל חלק מהתקופה יחול מס של 40% ועל חלק מהתקופה 25%. הערכים לצורך החישוב הם ממודדים (צמודי מדד) וקשורי אינפלציה. ניתן לבצע סימולציה על בסיס נתונים ספציפים, אצל מי שמבין בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.