העברת זכויות בעלי בדירה אלי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 10:26, 5 באוגוסט 2016

  בעלי ואני רכשנו דירה שהתחתנו לפני כ- 4 שנים ומאז אנחנו משכירים אותה לשוכרים (אנחנו גרים בבית של אמא שלי) וזוהי הדירה היחידה שבבעלותנו. בעלי רוצה להעביר לי במתנה את הזכויות שלו בדירה שלנו האם יהיה חיוב במס כלשהו? שאלה נוספת הדירה שלנו מיועדת לתמ"א 38 / 2 (פינוי בינוי). כל הדיירים בבניין חתמו וממתינים לאישור ועדת העירייה. היזם מתחייב לשלם את המיסים אם נחויב אשר נובעים מהעסקה עמו בלבד. האם העברה בין בעלי אלי תגרום לאיזשהו חיוב / שינוי במס בעסקה מול היזם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:19, 7 באוגוסט 2016

  הדירה היא רכושכם בחלקים שויים בינכם (מחצית ומחצית) ובעלך רוצה להיוותר ללא דבר ולזכות אותך בדירה בשלמות. על עסקה כזו יהיה מס רכישה מוקטן. מעבר לכך בעסקת תמ"א יראו אותך כמי שאינה זכאית לפטור ממס שבח וכאן יכולה להיות מלכודת שתלויה בנוסח ההסכם עם הקבלן. המלצתי: דחו את המהלך (של העברת זכות בעלך אלייך) עד סיום בניית הדירה החלופית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.