תחשיב לצורך השתתפות בתיקונים בבניין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 12:51, 7 באוגוסט 2016

  יש לי חנות בגודל 20 מטר בבניין מגורים. הוחלט לבצע תיקונים בבניין (צינור מים ראשי ואת הגג לדברי ועד הבית) לא קיבלתי את הצעת המחיר ואת פרוט העבודות כדי לבדוק מה הסכום האמיתי של התיקונים ומה הם כוללים. הסכום שנאמר לי 40,000 ש"ח. נאמר לי שהדירות משלמות כל אחת 1,500 ש"ח ואילו עלי לשלם 750 ש"ח. חלוקה שרירותית לעניות דעתי. בדקתי בחוק ומצאתי שהחישוב נעשה לפי שטח הרצפה. אין לי שום אפשרות לדעת מה גודלן של הדירות. האם ניתן לחשב את השתתפותי לפי החלק היחסי שלי ברכוש המשותף? לפי הרשום בנסח הטאבו החלק שלי ברכוש המשותף הוא 10/689. איך אני יכולה לחשב כמה אני צריכה לשלם? המון תודה על העזרה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:14, 7 באוגוסט 2016

  שיעור ההשתתפות נקבע בתקנון המצוי שהינו חלק מחוק המקרקעין וגוברות עליו הוראות התקנון המוסכם - אם נרשם כזה. את שטחי הדירות ושיעור החלק ברכוש המשותף של כל דירה ניתן ללמוד מנסח הרישום המרוכז של הבית המשותף (ניתן לרכישה באמצעות האינטרנט). מכאן התשובה הנקודתית: הוציאי נסח מרוכז. בדקי אם מצויין שיש תקנון מוסכם לבית. אם ישנו - הוראותיו קובעות. עלייך לרכוש אותו וללמוד ממנו על השיעור הנכון. אם אין תקנות מוסכם - יחולו הוראות חוק המקרקעין (לפי יחס שטח רצפת הדירה אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף - לפי הרשום בנסח המרוכז).

  תגובה
 • 14:44, 7 באוגוסט 2016

  המון תודה על תגובה מהירה ועניינית
  האם מה שרשום לי בנסח החלק שלי ברכוש המשותף הוא 10.689 אינו מספיק?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.