איך אפשר לחשב את עלות הדירה - נטו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ויקי

  נשלח ע"יויקי 11:51, 11 באוגוסט 2016

  שלום! אני מנסה להבין איך אפשר לחשב בערך נטו של עלות הדירה. אנחנו 2 משפחות שאמורות לקבל בירושה דירה, שמכירה X (לא ידוע). אני מניחה ש 2 המשפחות ישלמו מס על הדירה השנייה כי לכל אחת יש כבר דירה. אני מניחה שיש הוצאות לעורכי דין בתהליך מכירה. אני מניחה שיש עוד הוצאות (כמו סוכנות נדלן). איך אפשר מראש לחשב בערך כמה ישאר נטו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:39, 15 באוגוסט 2016

  אנסה להשיב על מה שאני סבור שהוא השאלה. קבלת דירה בירושה אינו כרוך בתשלום מס. בעת מכירת הדירה שהתקבלה בירושה יתכן ומתקיים תנאי פטור ממס שבח (סעיף 49ב5 לחוק מיסוי מקרקעין) אם לא מתקיים פטור יהיה מס שבח שחישובו מורכב. שכ"ט עוה"ד המטפל במכירה הוא עניין של הסכמה ( 0.5-1%) וכך גם שכרות של המתווך. כפי שרשמתי החישוב מורכב לאורם של משתנים רבים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.