הריסת גדר בין בתים ללא אישור - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 16:01, 14 באוגוסט 2016

  שלום רב יזם בבית סמוך אלינו ללא שום התראה מוקדמת ובזמן שהיינו בחול הרס חלק מגדר משותפת (באורך 2.5 מטר) והחליף אותה בחומת בטון בגובה של 2.5 מטר. כאשר דיברתי איתו סירב לפרק את החומה למרות שהודה שהם נכנסו אלינו לגינה ללא אישור על מנת לבצע את היציקה. טוען שמכיוון שלא היינו בבית היה הכרח לסיים את היציקה כין שיש צורך למלא אדמה בצד השני ושגובה החומה הוכתב לו ע"י העיריה. הוא מסרב לפצות אותנו או להחזיר את המצב לקדמותו. האם יש לו זכות כלשהיא לפעול בצורה זו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:46, 15 באוגוסט 2016

  אין לכך תשובה מדוייקת. עקרונית צריך היה לבקש אישור הן להריסה והן לכניסה. מהשאלה עולה שהיו לכאורה סיבות לפעולה, כך שאיני יכול לשפוט את המקרה. עצתי: קבלו את מירב המידע לפני כל פעולה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.